اداره انتشارات
اداره انتشارات
اداره انتشارات
اداره انتشارات
اداره انتشارات
اداره انتشارات
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
کتاب-02
کتاب-02
کتاب-02
کتاب-02
کتاب-02
Medical-Literature
Medical-Literature
Medical-Literature
Medical-Literature
Medical-Literature

اداره انتشارات دانشگاه

اداره انتشارات دانشگاه علوم پزشکی اردبیل‬ از زیر مجموعه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه می‬ باشد‬. هدف این اداره گسترش و تسهیل چاپ آثار اساتید و کلیه محققین محترم در زمینه‌های تخصصی و علمی می باشد که از طریق نشر تألیف‬ و ترجمه اعضای هیأت علمی تعیین شده بود که همچنان در این مسیر فعالیت می کند. از سال ۱۳۵۱ سازمان انتشارات به شورای انتشارات تغییر نام یافت و پس از انقلاب اسلامی با عنوان مرکز نشر شناخته شد. براساس‬ مصوبات‬ کمیته‬ تالیف‬ و‬ ترجمه‬ دانشگاه آثار تألیفی، و ترجمه ه‏ای اعضای هیأت علمی دانشگاه پس از طرح‬ در‬ کمیته‬ تالیف‬ و‬ ترجمه‬ و‬ انجام‬ مراحل داوری چاپ‬ می‬ شوند. ۱۰۰ الی ‬ ۲۰۰‬ نسخه‬ از‬ این آثار توسط معاونت‬ تحقیقات‬ و‬ فناوری‬ خریداری‬ و‬ عرضه‬ می‬ شود.

اداره انتشارات علمی دانشگاه در حال حاضر ۳ عنوان مجله علمی - پژوهشی را نیز منتشر می کند.

تلفن: -045-۳۱۵۵۲۳۰6

پست الکترونیکی اداره انتشارات: pub@arums.ac.ir

 

 

اخبار و رویداد ها

فراخوان دریافت مقاله مجله بین رشته ای دین و سلامت ابن سینا

مجله بین رشته ای دین و سلامت ابن سینا با مجوز رسمی و پروانه انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی همدان  آماده دریافت، داوری و چاپ مقالات منتج از طرح های تحقیقاتی، پایان نامه ها و مقالات اساتید و اعضای محترم هیأت علمی در زمینه مطالعات بین رشته ای معارف اسلامی و علوم سلامت می باشد. قابل ذکر است چاپ مقالات در این مجله می تواند دارای امتیاز فرهنگی در ماده 1 آیین نامه ارتقاء اعضای هیأت علمی باشد.
لینک دسترسی مجله : aijrh.umsha.ac.ir

دسترسی اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به سامانه مشابهت یاب وزارت بهداشت فراهم شد.

با هدف فراهم‌ سازی امکان بررسی و شناسایی سرقت علمی (Plagiarism) در مقالات و متون انگلیسی امکان دسترسی اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به سامانه مشابهت یاب در آدرس https://ppc.research.ac.ir  به صورت رایگان فراهم گردید. سامانه مشابهت یاب از مجموعه سامانه‌های «نوپا» است،که با مراجعه به آدرس فوق،  کد ملی به عنوان شناسه و رمزعبور همان رمز عبور سامانه علم‌سنجی اعضای هیأت علمی است.اعضای محترم هیأت علمی که به رمز خود دسترسی ندارند می‌توانند از گزینه «بازیابی کلمه عبور» در همان صفحه نسبت به دسترسی به رمز عبور خود اقدام نمایند. 

انتشار مقالات در مجلات  علمی- پژوهشی «سبک زندگی اسلامی با محوریت سلامت» و « قرآن و طب» با صاحب امتیازی مرکز قرآن و عترت (ع) این معاونت، مشمول  یک و نیم امتیاز فعالیت­های فرهنگی از کمیسیون ماده یک می ­باشد.

پیرو نامه معاونت محترم دانشجویی فرهنگی وزارت متبوع، به استحضار اساتید گرامی می رساند با توجه به اهمیت گسترش روزافزون تحقیقات و مطالعات میان‌رشته‌ای در حوزه دین و سلامت و همچنین ايجاد انگيزه در اساتيد جهت ترغیب به فعالیت های پژوهشی در حوزه مذکور از تاریخ  صدور این نامه، انتشار مقالات در مجلات  علمی- پژوهشی «سبک زندگی اسلامی با محوریت سلامت» و « قرآن و طب» با صاحب امتیازی مرکز قرآن و عترت (ع) این معاونت، مشمول  یک و نیم امتیاز فعالیت­های فرهنگی از کمیسیون ماده یک می ­باشد.

آیین نامه پذیرش و نشر کتاب در 20 ماده تصویب گردید

آیین نامه پذیرش و نشر کتاب در 20 ماده در مورخ 22 تیرماه 1399 توسط شورای انتشرات دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تنظیم و تایید گردید و در مورخه 25 مرداد 99 به تصویب شورای پژوهش دانشگاه رسیده است که از تاریخ فوق الذکر قابل اجرا می باشد.

برگزاری اولین کارگاه نشر کتاب با ناشرین بین المللی توسط شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی(USERN)

قابل توجه اعضای محترم هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه

اولین کارگاه نشر کتاب با ناشرین بین المللی (Springer) توسط شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی(USERN) روز چهارشنبه 30 مرداد 1398 در سالن جلسات دانشکده دندانپزشکی برگزار می شود.

مدرس کارگاه: دکتر نیما رضایی استاد ایمنی شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جزو دانشمندان یک درصد برتر جهان می باشد.

فراخوان جذب مقاله در مجله انگلیسی زبان International Journal of Epidemiologic Research

به اطلاع می رساند مجله International Journal of Epidemiologic Research آمادگی خود را جهت چاپ مقالات در زمینه های مختلف اپیدمیولوژی در کوتاهترین زمان می باشد. لازم به ذکر است که مجله فوق در پایگاه های Google Scholar، Magiran، ISC، SID، DOAJ نمایه می شود.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد اهداف و نحوه ارسال مقاله به وب سایت مجله به آدرس http://ijer.skums.ac.ir مراجعه نمایند

فراخوان جذب مقاله در مجله Hormozgan Medical Journal

به اطلاع می رساند مجله Hormozgan Medical Journal آمادگی خود را جهت چاپ مقالات در زمینه های، Clinical Medicine, Biomedical, Pharmacy Health Sciences می باشد. لازم به ذکر است که مجله فوق در پایگاه های Google Scholar، Magiran، ISC، SID، Barakatkns، Copernicus،نمایه می شود.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد اهداف و نحوه ارسال مقاله به وب سایت مجله به آدرس https://hmedj.com مراجعه نمایند

 
 

فصلنامه Archives of Hygiene Sciences دانشگاه علوم پزشکی قم، دارای رتبه علمی - پژوهشی (پزشکی) آمادگی خود را در بخش علوم بهداشتی برای پذیرش مقالات اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی اعلام کرد.

به اطلاع اساتید، محققان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه می رساند. سردبیر فصلنامه Archives of Hygiene Sciences دانشگاه علوم پزشکی قم، آمادگی خود را برای پذیرش مقالات اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در بخش علوم بهداشتی اعلام کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس http://jhygiene.muq.ac.ir مراجعه فرمایید

فصلنامه علمی-خبری پژوهشکده سالمندی از پژوهشگران، گروه ها و سازمان های علاقه مند در زمینه سالمندی دعوت به همکاری می نماید

فصلنامه علمی-خبری پژوهشکده سالمندی (Aging Research Institute (Newsletter با هدف ارائه آخرین یافته های آموزشی و پژوهشی در حیطه سالمندی و به منظور تبادل و اندیشه ها در راستای نیازهای گوناگون فردی و اجتماعی سالمندان به نشر مقالات، نتایج تحقیقات علمی و کاربردی و افکار و اندیشه های صاحبنظران این حوزه مبادرت می نماید. در همین راستا و برای تحقق بخشیدن به اهداف والای علمی، از پژوهشگران، گروه ها و سازمان های علاقه مند در زمینه سالمندی دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند مطالب خود در زمینه سالمندی را به به صورت Student Letter، Correspondence، Mini Review، Letter to Editor، ارسال نمایند. فایل الکترونیکی فصلنامه در هر شماره به پژوهشگران این حوزه، گروه های دانشگاهی و ممؤسسات تحقیقاتی داخلی و خارجی ارسال می شود. شایان ذکر است که داوری مطالب ارسالی در کمترین زمان ممکن انجام می گیرد. 

وب سایت پژوهشکده سالمندی: aria.tbzmed.ac.ir

ایمیل پژوهشکده سالمندی: aria@tbzmed.ac.ir

کمیسیون ارزشیابی متون و منابع علوم پزشکی در راستای دستیابی به مرجعیت علمی در حوزه سلامت از اعضای محترم هیأت علمی و نویسندگان درخواست می کند تا کتاب های تالیفی خود را جهت داوری در این سامانه بارگذاری نمایند.

در سال جاری به جهت تسهیل و تسریع دریافت و داوری کتب تالیفی، این امکان فراهم شده تا مولفین محترم بتوانند درخواست خود را شخصا و به صورت آنلاین جهت دبیرخانه­ ی کمیسیون، در سامانه­ ای که به همین منظور طراحی شده، به آدرس http://nasrme.ac.ir/books  ثبت و ارسال نمایند تا مورد داوری همتا قرار گیرد.

کلیه کتاب های چاپ شده در حوزه پزشکی اعم از انتشارات دانشگاه یا سایر ناشران و نیز کتب تالیفی توسط افراد غیر هیئت علمی همگی قابل ارسال و بررسی هستند و کتبی که منتخب می شوند ضمن معرفی رسمی توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت و درج در سامانه کمیسیون، حائز دریافت گواهی و معرفی به هیئت ممیزه دانشگاه ها، جهت لحاظ حداکثر امتیاز تالیف کتاب خواهند شد.

کتب مرجع معرفی شده از سوی این کمیسیون، کتب قابل توصیه برای مطالعه به عنوان منابع درسی بوده و کتب رفرنس آزمون های ملی به صورت جداگانه از سوی دبیرخانه های مربوطه در معاونت آموزشی وزارت بهداشت به صورت سالانه اعلام می شوند.

از اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه تقاضا می شود مشخصات کتاب تالیفی خود را بصورت آنلاین در سامانه "کمیسیون ارزشیابی متون و منابع مرجع علوم پزشکی" ثبت نمایند تا مورد داوری همتا قرار گیرد.   آدرس سامانه :  http://nasrme.ac.ir/books 

 

بدینوسیله انتشار اولین مجله انگلیسی زبان دانشگاه در زمینه علوم دارویی منتشر شد

نظر به اینکه انتشار به موقع داده های علمی در مجلات تخصصی از اهداف محققین بوده و موجبات رشد و ارتقای افراد و مجموعه های علمی را مهیا می نماید. به استحضار می رساند، انتشار جدید مجله تخصصی Drug and Advanced Sciences Journal  وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به آدرس http://dasj.pharmacy.arums.ac.ir افتخار دارد با پذیرش مقالات ارزشمند اعضای محترم هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در بخش فارماکولوژی، داروسازی، فارماکوگنوزی، سم شناسی، شیمی دارویی، داروسازی بالینی، بیوتکنولوژی دارویی، فناوری نانو، فارماکوژنومیک و.... در خدمت پژوهشگران باشد.

اطلاعات کامل مجله:

عنوان مجله: Drug and Advanced Sciences Journal (DASJ)

مدیر مسئول مجله: دکتر شهاب بهلولی

سردبیر مجله: دکتر نیما رزاقی اصل

آدرس پست الکترونیکی مجله: dasj@pharmacy.arums.ac.ir

تلفن تماس : 33523833-045